Michael has logged 13 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry