Sort by

Main has logged 140 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midway

Midway

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry