• Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★½

  • Thus Spoke Kishibe Rohan

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Chicuarotes

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • The Eternal Feminine

    ★★★★

  • Polar Bear

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • I Dream in Another Language

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Güeros

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Ida

    ★★★★½

  • The Wind Rises

    ★★★★