• The Green Knight

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • My True Brilliant Friend

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★½

  • Dark Figure of Crime

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Rosie

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • After the Rain

    ★★½

  • Dogman

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Asako I & II

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★

  • Border

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Leto

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Galveston

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Transit

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★★