Maiya ☕ has logged 39 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Very Wicked Halloween: Celebrating 15 Years on Broadway

A Very Wicked Halloween: Celebrating 15 Years on Broadway

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice Adams

Alice Adams

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Steel Magnolias

Steel Magnolias

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Safe in Hell

Safe in Hell

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry