Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Athena

    ★★★

  • Barbarian

    ★★

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Nobody's Hero

    ★★★

  • The Town

  • Private Meeting

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Wedding Day

    ★★★★

  • Leech

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Among

  • Squid Game

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Leave No Traces

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Crossroads

    ★★★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Vortex

    ★★★★½

  • France

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • A Hero

    ★★

  • Titane

    ★★

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Mortal Wound

  • Luca

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • French Water

  • Save Ralph

  • The Girl and the Spider

    ★★★★

  • Without Anything

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½