• Moloch

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Shattered

  • Brazen

    ★½

  • Scream

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • Death to 2021

  • A California Christmas: City Lights

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Father Christmas Is Back

    ½

  • Dangerous

    ★½

  • Love Hard

    ★½

  • Red Notice

    ★★

  • Alles op Tafel

  • Encanto

    ★★½

  • The Shadow in My Eye

    ★★½

  • The Motive

    ★½

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • After We Fell

  • He's All That

    ★½

  • Queenpins

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★