Sort by

McFly 🎥 has logged 283 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★½
Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
17
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blizzard of Souls

Blizzard of Souls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Factory

The Factory

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Duplex

Duplex

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★½
Edit this entry  
21
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Homo Novus

Homo Novus

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cold Blood

Cold Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry