Sort by
  • Avatar: The Way of Water

  • Balconies

  • Luckiest Girl Alive

  • Simone

    ★★★★★

  • Scaring Women at Night

  • The Swimmers

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • White Noise

  • The Fruit Tree

  • A Room of My Own

  • Persuasion

  • A Story Of Bones

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • How to Save a Dead Friend

    ★★★★★

  • The Demands of Ordinary Devotion

  • Photo Booth

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

  • Heart Shot

    ½

  • Tomorrow Is a Water Palace

  • Leonor Will Never Die

  • Fresh

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • I Love You, I Hate You

  • tick, tick...BOOM!

  • Awoko

    ★★★½

  • X US

  • The Apartment with Two Women

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Safe

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Rhythms of my Silence

  • I and the Stupid Boy

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Precious Hair & Beauty

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Actual People

    ★★½

  • Lock Off

    ★★★★

  • Shaka Inkosi Yamakhosi

  • Neptune Frost

  • After Yang

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Fire in My Belly

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Delphine’s Prayers

  • Passing

    ★★★

  • Pleasure

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • VENETIAN MEN

  • A So-Called Archive

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Into Thin Air

    ★★★★★

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Two Single Beds

  • Heaven Reaches Down to Earth

    ★★★★★

  • How to Raise a Black Boy

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Dọlápọ̀ Is Fine

  • Fatal Affair