Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
VOIR

VOIR

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
About Face: Supermodels Then and Now

About Face: Supermodels Then and Now

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Fidel: The Untold Story

Fidel: The Untold Story

2001
×
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justin Bieber: Never Say Never

Justin Bieber: Never Say Never

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
José Martí, the Eye of the Canary

José Martí, the Eye of the Canary

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Supper

The Last Supper

1976
×
★★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Split Horn: Life of A Hmong Shaman in America

The Split Horn: Life of A Hmong Shaman in America

2001
×
Edit this entry  
08
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
03
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Every Little Step

Every Little Step

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry