Chris has logged 56 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
37 Teen

37 Teen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Too Legit

Too Legit

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Quirky Girl

Quirky Girl

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bear

Bear

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider

Spider

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sprung

Sprung

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Developing

Developing

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Terrible Night

A Terrible Night

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Losers

The Losers

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anna

Anna

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pet

Pet

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Take Me to the River

Take Me to the River

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Road

Red Road

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry