Sort by

Malcolm has logged 13 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Home at the End of the World

A Home at the End of the World

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Plan 75

Plan 75

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happening

Happening

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nicholas and Alexandra

Nicholas and Alexandra

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry