• The Northman

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Plan B

    ★★½

  • P!NK: All I Know So Far

    ★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Vault

  • Moxie

  • TINA

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★

  • Yearly Departed

    ★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

  • A California Christmas

    ½

  • The Christmas Setup

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★★

  • Nate: A One Man Show

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • My Dad's Christmas Date

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Golden Arm

    ★★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★