Malik has logged 18 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
13
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry