• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

  • Eternals

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Cherry

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Burrow

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • A California Christmas

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Break the Silence: The Movie

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

  • Work It

    ★★

  • Summerland

    ★★★½