• Trintignant par Trintignant

  • Vilains

  • Sous le soleil de Pialat

  • Daniel Day-Lewis: The Hollywood Genius

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Undercover

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Lost Illusions

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Kaamelott - The First Chapter

    ★★★

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Au-delà des murs

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Good Mother

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Extra Flavour

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Big Data, Big Brother

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Stronghold

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Home Front

    ★★★½

  • Slalom

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Le Grand Rendez-Vous

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Gagarine

    ★★★½

  • Isabelle Huppert: Personal Message

  • Extraction

    ★★½

  • Melville, le dernier samouraï

  • Shiva Baby

    ★★★

  • All Hands on Deck

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Felicità

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½