Mallory37 has logged 25 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Box

Black Box

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Django

Django

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flanders

Flanders

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Professional

The Professional

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Jetée

La Jetée

1962
×
Read the review Edit this entry  
02
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry