• Gummo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Yards

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • My Brothers and I

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Parson's Widow

    ★★★½

  • Sir Arne's Treasure

    ★★★

  • Stealing Beauty

    ★★★½

  • Van Gogh

    ★★★★

  • Loveless

    ★★★★

  • The Unsophisticated Lady

    ★★★½

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

    ★★★

  • Burden of Dreams

    ★★★★

  • My Nights Are More Beautiful Than Your Days

    ★★★½