Sort by

Mallory has logged 27 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hulk

Hulk

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry