• There Is No

  • Wonder Woman 1984

  • What Lies Below

    ½

  • Happiest Season

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Showbiz Kids

  • The Nest

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Secret Obsession

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Someone Great

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Us

  • The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Case Against Adnan Syed

  • Captain Marvel

  • Leaving Neverland

  • Jawline

  • Luce

    ★★½

  • The Souvenir

  • The Lodge

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Untouchable

  • Hail Satan?

  • The Farewell

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • Greta

  • Charlie Says

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★

  • Suspiria

    ★★½

  • A Simple Favor

  • Echo in the Canyon

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Under the Silver Lake

  • Shoplifters

  • Cold War

  • Support the Girls

  • Holiday

  • Shirkers

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Searching

    ★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • The Family I Had

  • Your Name.

  • Kedi

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★

  • Citizenfour

    ★★★★

  • Maps to the Stars

    ★★★½