Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
Edit this entry  
09
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malice

Malice

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
There Is No

There Is No "I" in Threesome

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
Edit this entry  
06
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Single White Female

Single White Female

1992
×
Edit this entry  
01
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
Read the review Edit this entry  
31
Disclosure

Disclosure

1994
×
Read the review Edit this entry  
30
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Jade

Jade

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Company of Men

In the Company of Men

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
Edit this entry  
02
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
Edit this entry  
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Foxes

Foxes

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
After Dark, My Sweet

After Dark, My Sweet

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
Edit this entry  
23
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ringu

Ringu

1998
×
Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
The Grudge

The Grudge

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
Hungry Wives

Hungry Wives

1973
×
Edit this entry  
19
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Secret Ceremony

Secret Ceremony

1968
×
Edit this entry  
19
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
Read the review Edit this entry  
13
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pretty Maids All in a Row

Pretty Maids All in a Row

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pretty Poison

Pretty Poison

1968
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deep End

Deep End

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Something Wild

Something Wild

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry