• To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Louis Tomlinson: Live from London

  • Creating The Queen's Gambit

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Little Big Women

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★★

  • Narcissus and Goldmund

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Auerhaus

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Close to the Horizon

    ★★★

  • The Irishman

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★★

  • Dream Factory

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Roads

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Our Planet: Behind The Scenes

  • Our Planet

    ★★★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Red Bracelets: The Beginning

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • 37 Seconds

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • In Family I Trust

  • 100 Things

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • The Princess Switch

  • Mary Queen of Scots

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Battle

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½