Sort by

maluamrl has logged 19 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Friendzone

Friendzone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Alice in Borderland

Alice in Borderland

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Do Not Reply

Do Not Reply

2019
×
½
Read the review Edit this entry