Sort by
  • Mog's Christmas

    ★★★★½

  • Wonka

    ★★★★

  • Saw X

    ★½

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Amsterdam

    ★★★½

  • The Blackening

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • The Silent Twins

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Kimi

    ★½

  • The House

    ★★★★½

  • Freddie Mercury: The Final Act

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • Tiger King

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Sky Is on Fire

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★