Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Zoolander

Zoolander

2001
×
★½
Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Mog's Christmas

Mog's Christmas

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
28
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Saw X

Saw X

2023
×
★½
Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry