• tick, tick...BOOM!

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

    ★½

  • Cinderella

    ½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★½

  • Candyman

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Pig

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Oxygen

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Feast

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The World's Deadliest Killer

  • Judas and the Black Messiah

  • Passing

    ★★½

  • Wrong Turn

    ½

  • Bobo the Monkey

  • News of the World

    ★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Soul

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Des

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Rental

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The World to Come

    ★½

  • The Half of It

    ★★

  • The Dark and the Wicked

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★½