• The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • Extraction

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Undone

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½