Frotzler has logged 225 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
War and Peace

War and Peace

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★½
Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★½
Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Metallica: S&M

Metallica: S&M

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spring

Spring

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★
Edit this entry  
01
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
Edit this entry  
04
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry