Frotzler has logged 22 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Edit this entry