• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Plus One

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Dope

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★½

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • Moneyball

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Easy A

    ★★★★

  • The Other Guys

    ★★★

  • Hot Tub Time Machine

    ★★★½

  • A Serious Man

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Yes Man

    ★★½

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★½