Jonny has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Limelight

Limelight

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Panda Bear It

Panda Bear It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry