Sort by

Mark has logged 766 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pat and Margaret

Pat and Margaret

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Popeye

Popeye

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pandemonium

Pandemonium

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moscow on the Hudson

Moscow on the Hudson

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Only Fools and Horses - Dates

Only Fools and Horses - Dates

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shakespeare or Bust

Shakespeare or Bust

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lynn + Lucy

Lynn + Lucy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
And a Nightingale Sang

And a Nightingale Sang

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie Brooker's Antiviral Wipe

Charlie Brooker's Antiviral Wipe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Story of SM:TV Live

The Story of SM:TV Live

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Victoria Wood's All Day Breakfast

Victoria Wood's All Day Breakfast

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Victoria Wood - Live

Victoria Wood - Live

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Victoria Wood: The Secret List

Victoria Wood: The Secret List

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hi-Life

Hi-Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The New Sofa

The New Sofa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Gift from Bob

A Christmas Gift from Bob

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anthony

Anthony

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbara's Old Ring

Barbara's Old Ring

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joe's Crackers

Joe's Crackers

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very British Christmas

A Very British Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Worzel Gummidge: Saucy Nancy

Worzel Gummidge: Saucy Nancy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hector

Hector

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Child's Christmases in Wales

A Child's Christmases in Wales

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Soft Top Hard Shoulder

Soft Top Hard Shoulder

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Worzel Gummidge: The Green Man

Worzel Gummidge: The Green Man

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Vicar of Dibley: In Lockdown

The Vicar of Dibley: In Lockdown

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Comfort and Joy

Comfort and Joy

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaun Ryder and the Salford Sioux

Shaun Ryder and the Salford Sioux

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Love Sarah

Love Sarah

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaun Ryder and the Salford Sioux

Shaun Ryder and the Salford Sioux

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Parade of Buffalo Bill's Wild West Show, No. 2

Parade of Buffalo Bill's Wild West Show, No. 2

1898
×
Edit this entry  
20
Parade of Buffalo Bill's Wild West Show, No. 1

Parade of Buffalo Bill's Wild West Show, No. 1

1898
×
Edit this entry  
20
Buffalo Bill's Wild West Parade

Buffalo Bill's Wild West Parade

1901
×
Edit this entry  
20
Annie Oakley

Annie Oakley

1894
×
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
That Day We Sang

That Day We Sang

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roger Mellie: The Man on the Telly

Roger Mellie: The Man on the Telly

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sid the Sexist

Sid the Sexist

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry