Sort by

Mark has logged 51 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raining Stones

Raining Stones

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Britannia Hospital

Britannia Hospital

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Military Wives

Military Wives

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: The Enemy of the World

Doctor Who: The Enemy of the World

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Road to Coronation Street

The Road to Coronation Street

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Android Invasion

Doctor Who: The Android Invasion

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Among Giants

Among Giants

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stormzy Glastonbury 2019

Stormzy Glastonbury 2019

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Parole Officer

The Parole Officer

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carla's Song

Carla's Song

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dogging Tales

Dogging Tales

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greed

Greed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sitting in Limbo

Sitting in Limbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Letter to Brezhnev

Letter to Brezhnev

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kings

Kings

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Oshima Gang

The Oshima Gang

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Masque of Mandragora

Doctor Who: The Masque of Mandragora

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Riff-Raff

Riff-Raff

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Salisbury Poisonings

The Salisbury Poisonings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Letter to Brezhnev

Letter to Brezhnev

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleepwalker

Sleepwalker

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Beatles: Made on Merseyside

The Beatles: Made on Merseyside

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rita, Sue and Bob Too

Rita, Sue and Bob Too

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pond Life

Pond Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the World's a Screen - Shakespeare on Film

All the World's a Screen - Shakespeare on Film

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Who: The Sun Makers

Doctor Who: The Sun Makers

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sharpe's Peril

Sharpe's Peril

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oasis: Live By The Sea

Oasis: Live By The Sea

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
National Theatre Live: This House

National Theatre Live: This House

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sharpe's Challenge

Sharpe's Challenge

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cotton Wool

Cotton Wool

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is England '90

This Is England '90

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sharpe's Waterloo

Sharpe's Waterloo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry