Sort by
  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★★½

  • Colin Carvey’s Long Halloween

    ★★★

  • Conquest

    ★½

  • Sight

    ★★

  • Black Paris

    ★½

  • T-Bone

    ★★★½

  • Metamorphypus

    ★★★

  • 3PM Thursdays

    ★★★

  • The Pink

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Sound of Freedom

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Extraction 2

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Fast X

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • Four Unloved Women, Adrift on a Purposeless Sea, Experience the Ecstasy of Dissection

    ★★★★

  • Shin Kamen Rider

    ★★★★

  • Demon Box

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Afire

    ★★★★★

  • Absence

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Hito

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Mutt

    ★★★

  • Passages

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★

  • Thriving: A Dissociated Reverie

    ★★½

  • When You Left Me on That Boulevard

    ★★★½

  • Cassandro

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Bold Eagle

    ★★½

  • Luzonensis Osteoporosis

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • *666

    ★★★

  • Russia 1985-1999: TraumaZone

    ★★★★★

  • The Estate

    ★★

  • Smile

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Remembering Every Night

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Sisu

    ★★

  • Blonde

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

  • Nurture

    ★★★★

  • Master Gardener

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★½

  • Padre Pio

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Piaffe

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Chile '76

    ★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★★