• A Castle for Christmas

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Follow Me

    ★★★

  • Home Movie: The Princess Bride

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Fractured

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Ideal Home

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Mute

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Pottersville

    ★★★

  • Terrified

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★

  • Downsizing

  • The Ritual

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★½

  • Papillon

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Time Trap

    ★½

  • Okja

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★½

  • Life

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • No Good Deed

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story