Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Head

Head

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Hey, Hey, It's the Monkees

Hey, Hey, It's the Monkees

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Electroma

Electroma

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Head

Head

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Losers

The Losers

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Time Trap

Time Trap

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry