manon has logged 66 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Losers

The Losers

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turbo

Turbo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Turbo

Turbo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Waiting...

Waiting...

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
29
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Life

Life

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
School of Life

School of Life

2005
×
★★
Edit this entry  
28
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Self/less

Self/less

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
End of Watch

End of Watch

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Chaos Theory

Chaos Theory

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Electroma

Electroma

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buying the Cow

Buying the Cow

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Good Deed

No Good Deed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
Edit this entry  
07
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Edit this entry