• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Amercement

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Digger

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Identifying Features

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Only the Animals

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

  • Roma

  • Ant-Man and the Wasp

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • 1968

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Insult

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation