Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Inquisitor

The Inquisitor

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
Land

Land

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
2046

2046

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Digger

Digger

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Amercement

Amercement

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
1968

1968

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry