Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Force 10 from Navarone

Force 10 from Navarone

1978
×
★★★½
Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★½
Edit this entry  
05
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Recruit

The Recruit

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Heist

Heist

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry