• Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Host

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Notes for a Heist Film

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Porno para principiantes

    ★★½

  • A Twelve-Year Night

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • My Masterpiece

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Don't Cry for Me England

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Packing Heavy

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Bright

    ★★

  • Perfect Strangers

    ★★½

  • Crystal Eyes

    ★★½

  • I Tita, A Life of Tango

    ★★½

  • 1922

    ★★★

  • Piazza Vittorio

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Toc Toc

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • My Love or My Passion

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • 10 Days Without Mom

    ★★½

  • A volatile tale

    ★★★

  • The Summit

    ★★★

  • The Square

    ★★★½

  • The Wall

    ★½

  • Lucky

    ★★★½

  • Lucid Dream

    ★★½

  • Vigilia

    ★★★½

  • The Bar

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Hi Stranger

  • El hijo de Dios

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Lion

    ★★½

  • Before the Flood

    ★★★★½

  • One More Time with Feeling

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Again

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Birth of a Nation

    ★★

  • The Eagle Huntress

    ★★★½

  • Terra

    ★★★★½

  • How Most Things Work

    ★★★★½

  • Daemonium: Soldier of the Underworld

    ★★★

  • Everest

    ★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Green Room

    ★★★

  • Relámpago En La Oscuridad

    ★★½

  • Messi

    ★★★