• Se7en

    ★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • The Flintstones

    ★½

  • Jurassic Park

    ★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • Isle of Flowers

    ★★★★

  • Waiting for the Hearse

    ★★★½

  • The Official Story

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • The Power of Darkness

    ★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Persona

    ★★★★

  • Rosaura at 10 O'Clock

    ★★★½

  • The Seventh Seal

    ★★★½