Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mili

Mili

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tara vs Bilal

Tara vs Bilal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Govinda Naam Mera

Govinda Naam Mera

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Doctor G

Doctor G

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monica, O My Darling

Monica, O My Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Drishyam 2

Drishyam 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Uunchai

Uunchai

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ek Ruka Hua Faisla

Ek Ruka Hua Faisla

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Thank God

Thank God

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Brahmāstra Part One: Shiva

Brahmāstra Part One: Shiva

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sita Ramam

Sita Ramam

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fakt Mahilao Maate

Fakt Mahilao Maate

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Darlings

Darlings

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Ante... Sundaraniki!

Ante... Sundaraniki!

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Runway 34

Runway 34

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
JugJugg Jeeyo

JugJugg Jeeyo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jayeshbhai Jordaar

Jayeshbhai Jordaar

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thar

Thar

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Jersey

Jersey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shyam Singha Roy

Shyam Singha Roy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jhimma

Jhimma

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Meenakshi Sundareshwar

Meenakshi Sundareshwar

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Gehraiyaan

Gehraiyaan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
83

83

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chandigarh Kare Aashiqui

Chandigarh Kare Aashiqui

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry