Manasi has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sara'S

Sara'S

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shiddat

Shiddat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bell Bottom

Bell Bottom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shershaah

Shershaah

2021
×
Read prior review Edit this entry  
12
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Feels Like Ishq

Feels Like Ishq

2021
×
Edit this entry  
27
Mimi

Mimi

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mere Brother Ki Dulhan

Mere Brother Ki Dulhan

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ray

Ray

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Haseen Dillruba

Haseen Dillruba

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sherni

Sherni

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kaminey

Kaminey

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in Mumbaai

Once Upon a Time in Mumbaai

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Ittefaq

Ittefaq

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sandeep Aur Pinky Faraar

Sandeep Aur Pinky Faraar

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Manmarziyaan

Manmarziyaan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ramprasad Ki Tehrvi

Ramprasad Ki Tehrvi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sardar Ka Grandson

Sardar Ka Grandson

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Andaz Apna Apna

Andaz Apna Apna

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Namastey London

Namastey London

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Radhe

Radhe

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
London, Paris, New York

London, Paris, New York

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Student of the Year

Student of the Year

2012
×
Edit this entry  
02
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Manmadhudu 2

Manmadhudu 2

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ajeeb Daastaans

Ajeeb Daastaans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jab Tak Hai Jaan

Jab Tak Hai Jaan

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Agent Sai Srinivasa Athreya

Agent Sai Srinivasa Athreya

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bombay Rose

Bombay Rose

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Pagglait

Pagglait

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Brochevarevaru Ra

Brochevarevaru Ra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Madness in the Desert

Madness in the Desert

2004
×
Edit this entry  
15
Dev.D

Dev.D

2009
×
Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
Edit this entry