• Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Wild Grass

  • Marin's Dreams

  • Car Ride (Baker Act Version)

  • Window

  • North Hollywood

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • TRAFFIC MAN

  • Cherry

  • AFLUENCIA

  • Morning Sickness in the USA

  • Exquisite Shorts

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

  • The Little Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Downfalls High

  • Locked Down

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mountain Lodge

  • The Stand In

  • Two Distant Strangers

  • Get Lost

  • Happiest Season

    ★★★

  • Canvas

  • William Jefferson Wilderness

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

  • Hubie Halloween

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • Contract

  • In the Air Tonight

  • Opera

  • Trick or Treat

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Fabricated Wild

    ★★★★★

  • Rocha Matriz

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • The War with Grandpa

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • and a porcelain cat...

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Follow Me