RSS feed for Morgan ☔️

Morgan ☔️ has logged 66 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
George Carlin - On Location at USC

George Carlin - On Location at USC

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Girls

Fast Girls

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Come Blow Your Horn

Come Blow Your Horn

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Young at Heart

Young at Heart

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Country Girl

The Country Girl

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Touch and Go

Touch and Go

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dream Team

The Dream Team

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Squeeze

The Squeeze

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Time

The Last Time

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Quicksand

Quicksand

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The First Time

The First Time

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry