Sort by

𝒃𝒆𝒕𝒉-𝒃𝒆𝒕𝒉 𓆏 has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
El Especial de Alex Fernández, el Especial

El Especial de Alex Fernández, el Especial

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hugo

Hugo

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Mom Went On Vacation

Mom Went On Vacation

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read the review Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bizarría

Bizarría

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cadaver

Cadaver

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry