Sort by

𝒃𝒆𝒕𝒉-𝒃𝒆𝒕𝒉 𓆏 has logged 24 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloqueo

Bloqueo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry