• South Park: Post Covid

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Brain Freeze

    ★★★★

  • The Legacy of Chucky

    ★★★★

  • Kaamelott - The First Chapter

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cadaver

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hail to the Deadites

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • TMZ Investigates: Tiger King - What Really Went Down

    ★★½

  • Fried Barry

    ★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Martin Matte : La vie, la mort... eh la la..!

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Antigone

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • L’ inquiétante absence

    ★★★★

  • Compulsive Liar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Mike Ward au Bordel

    ★★★★

  • Mike Ward: Infamous

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Montréal Dead End

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jean-François Mercier - Subtil, sensible et touchant

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★½

  • Game of Death

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mike Ward Le Docu

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★★

  • Juste pour rire 2013 - Gala Mike Ward

    ★★★

  • Mike Ward s'eXpose

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Juste Pour Rire 2012 Gala de la mort

    ★★★

  • Scream 4

    ★★★½

  • Seven Days

    ★★★★

  • 5150 Elm's Way

    ★★★★

  • Halloween II

    ★★