Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hopkins

Hopkins

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Last Human in the Milky Way

The Last Human in the Milky Way

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
You're Dead Hélène

You're Dead Hélène

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Others

Others

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
09
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rosalie Vaillancourt : Enfant Roi

Rosalie Vaillancourt : Enfant Roi

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Louis Jose Houde Préfère Novembre

Louis Jose Houde Préfère Novembre

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bye Bye 2021

Bye Bye 2021

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Brother’s Love

A Brother’s Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Comedian's Guide to Survival

The Comedian's Guide to Survival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Another WolfCop

Another WolfCop

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Manborg

Manborg

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Chowboys

Chowboys

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Bio-Cop

Bio-Cop

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Body

Body

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Maria

Maria

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
★½
Edit this entry  
19
Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry